Ethics and Integrity Sub-Committee

07 April 2017 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Vacancy    
Vacancy    
Vacancy    
Vacancy    

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership DatesAppointee Attendance
John Gili-Ross Member 31/10/2019 - current 100%
Cllr Godfrey Isaacs Member 07/04/2017 - current 0%
Cllr Lynda McWilliams (Tendring DC) Chairman 17/06/2021 - current 100%
Cllr Ian Shead (Southend on Sea CC) Chairman 17/06/2021 - current 100%

Officers

Officer NameOfficer RoleOfficer Membership DatesOfficer Attendance
Vacancy    

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership DatesSubstitute Meetings Attended
Vacancy  
Vacancy  
Sophie Campion
Democratic.Services@essex.gov.uk

Other Information

Print this page